Uluslar Arası Hakemli Akademik Online Dergi - International Refreed Academical Online Journal - مجلة علمية آكاديمية محكمة رقمية دولية

Yazarlar İçin Bilgi

Dergimize makale başvurusunda bulunmayı düşünüyorsanız Dergi Hakkında bağlantısı araılığıyla dergi yayın politikası ve Yazar Rehberi'ne ulaşabilirsiniz. Yazarlar dergiye gönderi yapmadan önce register üye olmalıdır. Gönderi işlemi Üye Giriş bağlantısı aracılığıyla 5 basamakta yapılır.

 

Dergimize makale gönderecek olan yazarlarımızdan talebimiz: makalelerini İSNAD atıf sistemine göre dipnotlandırıp kaynakçalandırmalarıdır. Bu sistemi kullanmanın en basit yolu Firefox ve Google Chrome da çok rahat çalışabilen ve ayrıca bilgisayar sürümü olan zotero programıdır. zotero programını bilgisayarınıza indirerek makalemizde kullandığınız kaynakların bilgilerini doğrudan oraya girerseniz ve ayrıca Cumhuriyet Üniversitesi İsnat Atıf sistemi web sayfasından indirmeler kısmından (http://www.isnadsistemi.org/indirmeler/) zotero ve mendeley İsnat atıp sistemi uyarlamasını indirip bilgisayarınıza kurarsanız, girdiğiniz bütün kaynakları makaleni de İsnat atıf sistemine göre otomatikman düzenleme imkanı elde edersiniz. yazarlarımızın bu hususa riayet etmesini özellikle rica ediyoruz.

  

BİLGİ PAYLAŞTIKÇA ÇOĞALIR...


 

                                                  Creative Commons Lisansı

Bu eser Creative Commons Atıf-GayriTicari 3.0 Yerelleştirilmemiş Lisansı ile lisanslanmıştır.